A nyári melegben még csak elvétve találkozhatunk a házban egy-két kószáló invazív címeres poloskával. De amint megérkezik a hűvösebb idő, tömegesen jelennek meg a lakásban és környékén, hogy kényelmes áttelelő helyet keressenek maguknak. Az invazív címeres poloskák közül hazánkban főleg a zöld vándorpoloska és az ázsiai márványpoloska terjedtek el.
Ha megpróbáljuk elfogni vagy összenyomni őket, azonnal kieresztik a speciális mirigyeik által termelt, védekezésre alkalmas bűzös váladékot, aminek a szaga még kézmosás után is velünk marad.
Ellentétben az ágyi poloskával, a címeres poloskák nem szívnak vért, nem terjesztenek betegséget, haszonnövényeinket azonban károsítják. A kifejlett egyedek megszúrják a bogyós gyümölcsöket, paradicsomot, körtét, almát, ami utána a szúrás helyén rothadásnak indul, lárváikat pedig a növények levelének fonákjára helyezik el, így azok kikelve azonnal falatozásba kezdenek.
Megfogás, lecsapás helyett inkább vessünk be ellenük egy hatékony irtószert, a PROTECT® címeres poloska-irtó aeroszolt, ami speciális vivőanyagának köszönhetően a címeres poloskák vastag, ellenálló kutikulája ellenére jobban be tud ivódni a rovarok pórusaiba, így hatékonyabban fejti ki hatását. A készítmény kizárólag a lakásba behúzódó invazív címeres poloskák irtására alkalmas. Fontos, hogy az irtószert a megfelelő dózisban adagoljuk. Használhatjuk megelőzési céllal, ablakok, ajtók keretén, redőnytokok nyílásainál, szúnyoghálón, küszöbökön, ahol a poloskák bejuthatnak a lakásba, vagy közvetlenül a poloskára fújva. A permetet mindkét esetben célzottan, kb. 30 cm távolságból pár másodpercig fújjuk a rovarra vagy a kezelendő felületre, majd hagyni megszáradni. A szükségesnél több irtószert ne használjunk!
A termék leírását és használati útmutatóját mindig, minden körülmények között tartsuk be! Érzékeny felületen (például kárpit, függöny, tapéta, szőnyeg, lakkozott fa) először egy kisebb, kevésbé látható részen végezzünk próbakezelést, nehogy nyomot vagy foltot hagyjon.